Oficjalny serwis Rady Osiedla Ligota Zabrska
"Ligocka Noc Świętojańska 2017"
Zarząd i Rada Osiedla Ligota Zabrska serdecznie zapraszają mieszkańców naszego osiedla wraz z rodzinami na doroczny festyn "Ligocka Noc Świętojańska 2017", który odbędzie się 24 czerwca 2018 r. (sobota) na boisku przy kościele pw. Św. Józefa w Gliwicach. 

Program imprezy:

15:00 - Rozpoczęcie festynu

15:05 - Animacje dla dzieci prowadzone przez opiekunów z "Miasta Zabawy" (do  godz. 19:00)

15:15 - Inauguracja "Ligockiej Loterii Fantowej 2017", w której do wygrania m.in. Play Station 4, Telewizory Manta 32', zaproszenia do restauracji, kawiarni itp.

18:00 - Kabaret Grzegorza Stasiaka (ok. 1,5-godzinny program z przerywnikiem muzycznym)

18:30 - Zabawa taneczna z zespołem Duo Bayer's

21:15 - Losowanie nagród w "Ligockiej Loterii Fantowej 2017"

02:30 - Zakończenie imprezy

Ponadto:
- Bezpłatna dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci (w godz. 17:00-21:00)
- Popcorn i wata cukrowa
- Dania z grilla
- Zimne piwo


Galeria
Galeria
Szybki kontakt
Rada Osiedla Ligota Zabrska
ul. Pocztowa 31
44-100 Gliwice
tel. 661 465 165
e-mail: radaosiedla@ligotazabrska.pl
Aktualności
  • Strona główna
  • /
  • Komunikat przewodniczącego Zarządu Osiedla Ligota Zabrska

Komunikat przewodniczącego Zarządu Osiedla Ligota Zabrska


Przewodniczący Zarządu Osiedla Ligota Zabrska informuje, że trzyosobowe gremium będące reprezentantami Zarządu i Rady Osiedla rozpoczęło we wtorek negocjacje z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Pocztowej 31 na temat wniosku o budowę boiska na terenie naszego osiedla.


Informuję, że we wtorek, 28 lutego 2012 r. reprezentacja Rady Osiedla Ligota Zabrska i Zarządu Osiedla w osobach: przewodniczącego Rady Osiedla, Jerzego Kochonia, sekretarza Rady Osiedla, Łukasza Pierzchały i przewodniczącego Zarządu Osiedla, Marcina Ziach odbyła spotkanie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 11 w Gliwicach.


Przedmiotem spotkania były rozmowy dot. wspólnego wniosku szkoły i Rady Osiedla w sprawie budowy nowego boiska na terenie Ligoty Zabrskiej.

Z satysfakcją donoszę, że w trakcie trwających 2 godz. negocjacji obie strony przedstawiły swoje stanowiska w tej sprawie i ku ogólnemu zadowoleniu mogę stwierdzić, że są one do siebie zbliżone, a porozumienie w przedmiotowej sprawie jest możliwe.

W rozmowach ze strony Szkoły Podstawowej nr 11 uczestniczyła dyrektor placówki, mgr Iwona Hrycyna-Mutz, wicedyrektor szkoły, mgr Celina Trzeszkowska i pani Maria Wilimska. Przedstawicielem Rady Miasta Gliwice był radny Jan Pająk.

Kolejny etap negocjacji będzie miał miejsce w środę, 29 lutego 2012 r. w siedzibie Rady Osiedla Ligota Zabrska. Obok wyżej wymienionych stron w negocjacjach uczestniczyć będą pozostali członkowie Rady i Zarządu Osiedla, a także inni przedstawiciele naszego regionu w Radzie Miasta - radna Urszula Więckowska i radny Marek Pszonak.

Z tego miejsca pragnę zaapelować o zaprzestanie wszelkich akcji propagandowych mających na celu obniżenie znaczenia którejkolwiek ze stron negocjacji. Wszelkie zamierzchłe tematy zostawmy za sobą i w atmosferze wzajemnej współpracy zmierzajmy ku szczęśliwej realizacji projektu.

Pragnę także na wniosek dyrekcji sprostować wieści, jakoby rekultywacja boiska "zielonego" miała być sztandarowym projektem Szkoły Podstawowej nr 11.

Dyrekcja w trakcie spotkania wyraziła gotowość do rozpoczęcia negocjacji na temat wspólnej koncepcji realizacji projektu pt. "Centrum Rekreacyjno-Sportowego". Według zapewnień dyrekcji, prace wykonywane obecnie na terenie boiska "zielonego" mają mieć charakter przejściowy, do momentu realizacji wyżej wymienionego projektu, prace nad którym nie skończą się wcześniej, niż na przełomie roku 2014-15.


Nie wykluczamy przy tym możliwości włączenia terenu boiska "zielonego" do koncepcji promowanej przez Radę Osiedla Ligota Zabrska. O postępie negocjacji będziemy Państwa na bieżąco informować.


Z wyrazami szacunku,

Marcin Ziach,
Przewodniczący Zarządu
Osiedla Ligota Zabrska
wykonanie: kotonski.pl
Menu