Oficjalny serwis Rady Osiedla Ligota Zabrska
"Ligocka Noc Świętojańska 2017"
Zarząd i Rada Osiedla Ligota Zabrska serdecznie zapraszają mieszkańców naszego osiedla wraz z rodzinami na doroczny festyn "Ligocka Noc Świętojańska 2017", który odbędzie się 24 czerwca 2018 r. (sobota) na boisku przy kościele pw. Św. Józefa w Gliwicach. 

Program imprezy:

15:00 - Rozpoczęcie festynu

15:05 - Animacje dla dzieci prowadzone przez opiekunów z "Miasta Zabawy" (do  godz. 19:00)

15:15 - Inauguracja "Ligockiej Loterii Fantowej 2017", w której do wygrania m.in. Play Station 4, Telewizory Manta 32', zaproszenia do restauracji, kawiarni itp.

18:00 - Kabaret Grzegorza Stasiaka (ok. 1,5-godzinny program z przerywnikiem muzycznym)

18:30 - Zabawa taneczna z zespołem Duo Bayer's

21:15 - Losowanie nagród w "Ligockiej Loterii Fantowej 2017"

02:30 - Zakończenie imprezy

Ponadto:
- Bezpłatna dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci (w godz. 17:00-21:00)
- Popcorn i wata cukrowa
- Dania z grilla
- Zimne piwo


Galeria
Galeria
Szybki kontakt
Rada Osiedla Ligota Zabrska
ul. Pocztowa 31
44-100 Gliwice
tel. 661 465 165
e-mail: radaosiedla@ligotazabrska.pl
Aktualności

Poradzimy o boisku...


W najbliższą środę, 29 lutego 2012 r. w siedzibie Rady Osiedla Ligota Zabrska odbędzie się "okrągły stół" w sprawie wniosku o budowę nowego boiska na naszej dzielnicy. Do rozmów zaprosiliśmy wszystkie zainteresowane strony tak, aby po latach impasu sprawy nabrały z dawna oczekiwanego zwrotu.


O tym, jak bardzo nowoczesne boisko jest Ligocie Zabrskiej potrzebne nikogo uświadamiać nie trzeba. Dzieci, młodzież i starsi mieszkańcy naszego osiedla nie mają gdzie się spotkać, by spędzić wolny czas. My chcemy to zmienić.

Po latach impasu sprawie budowy nowego boiska na terenie Ligoty trzeba nadać nowego biegu. Na dobrą metę projekt zrealizowany miał być już dawno, ale w wyniku braku zrozumienia na linii Szkoła - Rada Osiedla do Urzędu Miasta wpływały dwa odrębne wnioski, co owocowało tym, że miejscy rajcy opcję realizacji inwestycji na terenie naszego osiedla z miejsca odrzucali.

Żeby w tym roku sytuacja z lat poprzednich się nie powtórzyła postanowiliśmy zwołać "okrągły stół" w tej sprawie. Do debaty zaprosiliśmy dyrektor SP nr 11, mgr Iwonę Hrucynę-Mutz, radnych Rady Miasta z naszego okręgu: Urszulę Więckowską, Jana Pająka, Marka Pszonaka i Jarosława Gonciarza, naczelnik wydziału Inwestycji i Remontów, Krystynę Pilsyk, wydziału
Edukacji, Małgorzatę Semik, a także wiceprezydentów miasta Gliwice Piotra Wieczorka i Krystiana Tomalę.

Z uwagi na fakt, że debata niesie za sobą duży ciężar merytoryczny postanowiliśmy, że jedynymi reprezentantami mieszkańców w trakcie zebrania będą członkowie Rady Osiedla Ligota Zabrska i Zarząd Osiedla.

Zapewniamy przy tym, że w przypadku braku porozumienia w trakcie środowej debaty i konieczności przeprowadzenia dalszych rozmów - pierwszym krokiem, jaki wykonamy będą konsultacje społeczne z mieszkańcami.

Cel naszej Rady jest jeden. Pragniemy, by na Ligocie powstało Centrum Rekreacyjno-Sportowe, składające się z ogrodzonego i oświetlonego boiska ze sztuczną nawierzchnią, a także przebudowy dzisiejszej górki z oponami, na murowany amfiteatr z kilkuset siedzeniami, który służyłby nie tylko za miejsce obserwacji zmagań sportowych, ale także spotkań mieszkańców i festynów organizowanych przez naszą Radę.


wykonanie: kotonski.pl
Menu