Oficjalny serwis Rady Osiedla Ligota Zabrska
"Ligocka Noc Świętojańska 2017"
Zarząd i Rada Osiedla Ligota Zabrska serdecznie zapraszają mieszkańców naszego osiedla wraz z rodzinami na doroczny festyn "Ligocka Noc Świętojańska 2017", który odbędzie się 24 czerwca 2018 r. (sobota) na boisku przy kościele pw. Św. Józefa w Gliwicach. 

Program imprezy:

15:00 - Rozpoczęcie festynu

15:05 - Animacje dla dzieci prowadzone przez opiekunów z "Miasta Zabawy" (do  godz. 19:00)

15:15 - Inauguracja "Ligockiej Loterii Fantowej 2017", w której do wygrania m.in. Play Station 4, Telewizory Manta 32', zaproszenia do restauracji, kawiarni itp.

18:00 - Kabaret Grzegorza Stasiaka (ok. 1,5-godzinny program z przerywnikiem muzycznym)

18:30 - Zabawa taneczna z zespołem Duo Bayer's

21:15 - Losowanie nagród w "Ligockiej Loterii Fantowej 2017"

02:30 - Zakończenie imprezy

Ponadto:
- Bezpłatna dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci (w godz. 17:00-21:00)
- Popcorn i wata cukrowa
- Dania z grilla
- Zimne piwo


Galeria
Galeria
Szybki kontakt
Rada Osiedla Ligota Zabrska
ul. Pocztowa 31
44-100 Gliwice
tel. 661 465 165
e-mail: radaosiedla@ligotazabrska.pl
Aktualności
  • Strona główna
  • /
  • Reprezentacja Ligoty Zabrskiej na podium mistrzostw Gliwic!

Reprezentacja Ligoty Zabrskiej na podium mistrzostw Gliwic!


Reprezentacja osiedla Ligota Zabrska w futsalu zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Gliwic Rad Osiedli rozgrywanych na hali widowiskowo-sportowej "Łabędź" w Łabędach.

Reprezentacja naszego osiedla w składzie: Karol Prusek, Mateusz Szyszko, Mateusz Lelak, Marcin Kluzek oraz Maciej Chmielowski broniła mistrzostwa Gliwic zdobytego w latach 2014 oraz 2015. W tym roku zająć miejsca na najwyższym stopniu podium się nie udało, niemniej i tak mogliśmy czuć się moralnymi zwycięzcami, a przynajmniej wicemistrzami.

Regulamin rozgrywek zakładał, iż każde osiedle reprezentować może jedna drużyna, złożona z zawodników osiedle zamieszkujących lub z osiedlem związanych. Nadużycia tego zapisu dokonała drużyna reprezentująca Stare Gliwice, która wystawiła skład, w którym zabrakło choćby jednego mieszkańca tego osiedla. Drużynę stworzył zespół na co dzień grający pod szyldem jednego z gliwickich klubów futsalowych.

W wyniku złożonego przez kierownika naszego zespołu Marcina Ziach protestu, popartego przez inne drużyny, pod uwagę brana była opcja wykluczenia drużyny ze Starych Gliwic z rozgrywek. Ostatecznie jednak ustalono, iż zgodnie z duchem sportu zespół ten dokończy rywalizację, a w roku przyszłym - w podobnym składzie - nie zostanie dopuszczony do turnieju.

Niezwykle istotny jest przy tym wątek sportowy. Reprezentacja Ligoty Zabrskiej trafiła do grupy B z Czechowicami i Łabędami. W starciu inaugurującym turniej z łabędzianami nasza ekipa wygrała pewnie 3:1. W drugim meczu grupowym z czechowickim zespołem nie wszystko szło po naszej myśli. Przegrywaliśmy już 0:2, jednak udało nam się podnieść i doprowadzić do wyrównania (2:2). W końcówce była jeszcze okazja na zdobycie zwycięskiej bramki, niemniej zabrakło skuteczności.

W półfinale los skojarzył nas z wcześniej wspomnianym zespołem ze Starych Gliwic. Tam - sportowo - musieliśmy uznać wyższość rywala ulegając 1:4. Szybkie akcje rozgrywane przez graczy reprezentujących Stare Gliwice - na co dzień grających w Nbit Gliwice - przynosiły powodzenie w postaci wysokiego prowadzenia i wygranej rywala.

W batalii o trzecie miejsce zagraliśmy z zespołem z Obrońców Pokoju. Tam wygraliśmy pewnie 4:1, zdobywając brązowe medale. Sprawiedliwości stało się zadość także w finale, gdzie naszpikowana zawodowcami drużyna ze Starych Gliwic została wypunktowana przez Czechowice (3:1).

Najlepiej o poziomie fair play i sprawiedliwości Kalego prezentowanym przez srebrnych medalistów świadczy fakt, iż trener starogliwickiej drużyny Szymon Wesołowski po porażce nie umiał nawet podać ręki i pogratulować zwycięzcom.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Gliwic Rad Osiedli:
1. Czechowice
2. Stare Gliwice
3. LIGOTA ZABRSKA
4. Obrońców Pokoju
5. Łabędy
6. Ostropa

Dziękujemy Radzie Osiedla Łabędy za zaproszenie do rozgrywek i gratulujemy zwycięzcom rozgrywek. Za rok ten puchar znowu będzie nasz!

wykonanie: kotonski.pl
Menu