Oficjalny serwis Rady Osiedla Ligota Zabrska
"Ligocka Noc Świętojańska 2017"
Zarząd i Rada Osiedla Ligota Zabrska serdecznie zapraszają mieszkańców naszego osiedla wraz z rodzinami na doroczny festyn "Ligocka Noc Świętojańska 2017", który odbędzie się 24 czerwca 2018 r. (sobota) na boisku przy kościele pw. Św. Józefa w Gliwicach. 

Program imprezy:

15:00 - Rozpoczęcie festynu

15:05 - Animacje dla dzieci prowadzone przez opiekunów z "Miasta Zabawy" (do  godz. 19:00)

15:15 - Inauguracja "Ligockiej Loterii Fantowej 2017", w której do wygrania m.in. Play Station 4, Telewizory Manta 32', zaproszenia do restauracji, kawiarni itp.

18:00 - Kabaret Grzegorza Stasiaka (ok. 1,5-godzinny program z przerywnikiem muzycznym)

18:30 - Zabawa taneczna z zespołem Duo Bayer's

21:15 - Losowanie nagród w "Ligockiej Loterii Fantowej 2017"

02:30 - Zakończenie imprezy

Ponadto:
- Bezpłatna dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci (w godz. 17:00-21:00)
- Popcorn i wata cukrowa
- Dania z grilla
- Zimne piwo


Galeria
Galeria
Szybki kontakt
Rada Osiedla Ligota Zabrska
ul. Pocztowa 31
44-100 Gliwice
tel. 661 465 165
e-mail: radaosiedla@ligotazabrska.pl
Aktualności
  • Strona główna
  • /
  • "Sportowe Wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska": Dzieci i młodzież z naszego osiedla zdobyły Równicę!

"Sportowe Wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska": Dzieci i młodzież z naszego osiedla zdobyły Równicę!


6 sierpnia 2016 r. grupa dzieci i młodzieży z naszego osiedla zdobyła szczyt Równicy. Wycieczka do Ustronia i Wisły zorganizowana została w ramach akcji "Sportowe Wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska".

Rekordowa, bo ponad 70-osobowa grupa zorganizowana w Beskid Śląski ruszyła wczesnym rankiem. Pogoda nie napawała optymistycznie, gdyż Ustroń przywitał nas deszczem i mgłą. Z każdym pokonanym kilometrem aura stawała się jednak coraz lepsza. Finalnie - po południu - przestało padać, a przez gęste chmury zaczęły przedzierać się promienie słońca.

Po zdobyciu Równicy dzieci i młodzież z naszego osiedla odpoczęła w miejscowym schronisku, a następnie zeszła do Ustronia-Polany, skąd odebrał nas autokar.

W dalszej kolejności miejsce miało ognisko organizowane w jednym z miejscowych hoteli, a także istniała możliwość kąpieli w basenie. Uczestnicy mieli do wyboru dwa kąpieliska: kryte, w którym stała temperatura wody wynosiła 25 stopni Celsjusza, oraz otwarty - na świeżym powietrzu - gdzie woda była znacznie zimniejsza. Nie brakowało jednak chętnych, by po męczącej wędrówce zregenerować się właśnie pod gołym niebem.

Po zakończeniu pobytu w Ustroniu udaliśmy się jeszcze do Wisły, gdzie uczestnicy otrzymali czas wolny. Mogli oglądać występy w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej lub zakupić pamiątki.

Następnie w godzinach wieczornych ruszyliśmy do Gliwic.
wykonanie: kotonski.pl
Menu