Oficjalny serwis Rady Osiedla Ligota Zabrska
"Ligocka Noc Świętojańska 2017"
Zarząd i Rada Osiedla Ligota Zabrska serdecznie zapraszają mieszkańców naszego osiedla wraz z rodzinami na doroczny festyn "Ligocka Noc Świętojańska 2017", który odbędzie się 24 czerwca 2018 r. (sobota) na boisku przy kościele pw. Św. Józefa w Gliwicach. 

Program imprezy:

15:00 - Rozpoczęcie festynu

15:05 - Animacje dla dzieci prowadzone przez opiekunów z "Miasta Zabawy" (do  godz. 19:00)

15:15 - Inauguracja "Ligockiej Loterii Fantowej 2017", w której do wygrania m.in. Play Station 4, Telewizory Manta 32', zaproszenia do restauracji, kawiarni itp.

18:00 - Kabaret Grzegorza Stasiaka (ok. 1,5-godzinny program z przerywnikiem muzycznym)

18:30 - Zabawa taneczna z zespołem Duo Bayer's

21:15 - Losowanie nagród w "Ligockiej Loterii Fantowej 2017"

02:30 - Zakończenie imprezy

Ponadto:
- Bezpłatna dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci (w godz. 17:00-21:00)
- Popcorn i wata cukrowa
- Dania z grilla
- Zimne piwo


Galeria
Galeria
Szybki kontakt
Rada Osiedla Ligota Zabrska
ul. Pocztowa 31
44-100 Gliwice
tel. 661 465 165
e-mail: radaosiedla@ligotazabrska.pl
Aktualności
  • Strona główna
  • /
  • "Sportowe Wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska 2016": Wycieczka z Ligoty Zabrskiej zdobyła Magurkę i Czupel!

"Sportowe Wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska 2016": Wycieczka z Ligoty Zabrskiej zdobyła Magurkę i Czupel!


16 lipca wycieczka dzieci i młodzieży wraz z opiekunami wybrała się na pierwszą w ramach akcji ""Sportowe Wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska 2016" wycieczkę w góry. Celem były dwa główne szczyty Beskidu Niskiego: Magurka i Czupel.

Zapisy na wycieczkę w Beskid Niski trwały zaledwie cztery dni. Wszystkie miejsca w autokarze błyskawicznie znalazły swoich właścicieli, dzięki czemu nasza grupa zorganizowana liczyła - wraz z opiekunami - 61 osób.

Z entuzjazmem ruszyliśmy w kierunku Przełęczy Przegibek - na granicy Bielska-Białej i Międzybrodzia Bialskiego - skąd wyruszyliśmy na Magurkę i Czupel. Beskid Niski przywitał nas zimną, deszczową aurą. Zadania nie ułatwiała nam także wszechobecna mgła i porywy zimnego wiatru.Nasza grupa świetnie w tych trudnych warunkach sobie poradziła. Na szlak wyruszyliśmy o 09:15. O 10:10 byliśmy już w Schronisku PTTK na Magurce, skąd - po blisko godzinnej przerwie na posiłek i ciepłą herbatę - ruszyliśmy na Czupel. Po drodze naszym łupem padło kilka grzybów i całe mnóstwo jagód rosnących wzdłuż szlaku.
Na Czupel (933 m.n.p.m.) - najwyższy szczyt Beskidu Niskiego - dotarliśmy o 11:55. Mgła i mocno padający deszcz nie pozwoliły nam jednak na kojenie się widokami oraz na dłuższy postój. Wkrótce ruszyliśmy bowiem w drogę powrotną i o 13:30 byliśmy w autokarze.
Tam - w wyniku głosowania - doszło do zmiany programu wycieczki. Pierwotnie zakładał on wjazd koleją na górę Żar oraz przejażdżkę uczestników całorocznym torem saneczkowym, ale silne opady i nieciekawa aura sprawiły, że podjęliśmy decyzję o udaniu się w kierunku Ligoty w Czechowicach-Dziedzicach.


Na miejscu - na obiektach MOSiR Czechowice-Dziedzice - uczestnicy wycieczki skorzystali z 2-godzinnego wejścia do Aquaparku "Wodnik", a następnie miał miejsce grill z pieczeniem kiełbasek. Apetyty naszym podopiecznym dopisywały, bo pochłonęli wszystkich 80 kiełbasek i 6 bochenków chleba. W ramach zadośćuczynienia zmiany planów - zafundowaliśmy też naszej wycieczce poczęstunek extra w postaci 10 gigantycznych pizz! Z nich także zostało niewiele...
Po sutym posiłku - rozśpiewanym w rytmach disco autokarem - ruszyliśmy w drogę powrotną do Gliwic, gdzie zameldowaliśmy się o 19:55.

Sponsorami akcji "Sportowe Wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska" są: CH Europa Centralna, Marco Sp. z o.o., Fuchs Oil Corporation, Samorząd Miasta Gliwice.


wykonanie: kotonski.pl
Menu